Jdi na obsah Jdi na menu
        Loučim? Kde to najdu?


Pojedete-li silnicí I. třídy z Klatov do Domažlic, najdete zhruba v polovině vzdálenosti mezi oběma městy malebnou vesničku Loučim. Ve směru od Klatov po zdolání táhlého stoupání k parkovišti Vráž (je odtud výhled na celé panoráma západní Šumavy) a následném zhoupnutím se z kopce a do kopce projedete Novou Vískou (v místním názvosloví „Vobíralkou“), po necelých dvou kilometrech zpomalíte při průjezdu okrajem vesničky Libkov a hned za cedulí konec obce doporučuji nezrychlovat – naskytne se vám pohled na panoráma Kdyňské kostliny a části dolního Chodska. Před sebou pak jako kulisu na divadelní scéně spatříte chalupy Loučimi včetně její výrazné dominanty – kostela Narození Panny Marie. Na pozadí pak v protilehlém kopci leží Chodská Lhota, jedna z jedenácti privilegovaných chodských vesnic.

V Loučimi žije přibližně 120 obyvatel a její půdorys je klasickou ukázkou vesnické zástavby - náves s rybníčkem,
kolem návsi bývalé selské usedlosti s upravenými zahrádkami.

 

 #####################
 

  Geo informace:

GPS Loc: 49°22'5.898"N, 13°6'47.081"E

#####################


Zvětšit mapu

 #####################

   

Obrazek

 

 #####################

Jižním okrajem naší vesničky vede železniční  trať Domažlice - Klatovy - Horažďovice, po jejíchž kolejích projel první vlak již v roce 1888! V současné době osobní vlaky moderní soupravy Regionova přepravují cestující mezi Klatovy a Domažlicemi několikrát denně, dobrou dopravní dostupnost obce zajišťují také autobusy. 

 

Obrazek

#####################

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

nadpis

(Pepa, 9. 3. 2013 15:04)

Ahoj, nasel jsemm na netu super stranky s automaty zdarma a jeste ke vsemu pekne sexy babou tam :D mrknete na www.ZdarmaAutomaty.cz a zahrajte si :)

nadpis

(Sandra, 25. 2. 2013 17:31)

Ahoj, letos koluje po internetu a mezi lidma nová forma přivýdělku, ideální na zimu, když je večer hodinka dvě času :) Sama si takto vydělávám už od ledna a fakt mě to nadchlo! Miliony z toho sice nejsou, ale dokud to jde, tak se mi hodí každá snadno vydělaná kacka :) Kdyžtak mrkněte na www.Cervena-Cerna.cz